Vaig sobreviure a 5 dòlars de queviures al dia a Nova York i no vaig morir de fam

Les regles: El cafè i el te no consideren cap al total del dia (perquè, cafè d’oficina gratuït). Però això només inclou cafè casolà o gratuït, sense estrebades a Starbucks. Altres regalets: herbes i espècies i condiments comuns com l'oli d'oliva, mató i salsa calenta.

El preu: Limitar-me a 30 dòlars dòlars per una setmana a la compra de queviures hauria estat difícil; Ja tenia grans quantitats d'alguns que no necessitava comprar més (per exemple, arròs, farina de civada, mantega de cacauet, etc.) i acabaria comprant alguns aliments que duraven més d'una setmana, però que encara comptarien cap a aquest total. En canvi, vaig decidir fer un seguiment del cost de tot el que menjava cada dia.



com obtenir un cos d’animals

El procés de: Vaig crear un full de càlcul (de debò, vaig tractar Excel per això, nois) que va afegir el cost per ració de cada cosa que vaig menjar. Per exemple, si he comprat cinc taronges per 4 dòlars, he registrat el cost de menjar una taronja a 0,80 dòlars cadascuna. Vaig optar per fer la majoria de les compres a Trader Joe & apos; s, que és un dels llocs més barats que he trobat a Manhattan. (Penseu: preus realment equiparables a la resta d’Amèrica. Gràcies, Nova York, per ser la ciutat dels somnis i realment gastar menjar car).

El gir: Com a humà obsessionat per la forma física, ja registro cada dia el menjar a MyFitnessPal, així que no sóc estrany a comptar totes les ametlles que em vagin a la boca. Jo també sóc particularment particular per intentar assolir les proporcions correctes de macronutrients (proteïnes, greixos i hidrats de carboni) cada dia amb sentit, vaig passar la setmana jugant al joc final del menjar Tetris, intentant encaixar les meves macros. i el meu pressupost. (Si voleu fer un seguiment dels vostres àpats, proveu MyFitnessPal o una d’aquestes altres grans aplicacions per baixar de pes.)

Mantra: Fer que funcioni

El meu esmorzar és senzill i és bastant rendible: farina de civada amb canyella i mantega de cacauet, mig banà i una ruixada de llavors de chía (tcost otal: 0,70 $). Això va facilitar els matins, excepte un esmorzar de cap de setmana quan vaig esquitxar algunes clares d'ou, dos ous sencers, jalapeños brodats i una feta sense greixos esmicolada (tcost otal: $ 1,43).



TBH els meus dinars no eren el més emocionant. Vaig portar unes quantes #saddesksalads: espinacs de bebè rematats amb pit de pollastre cuit i vinagre balsàmic. També vaig tenir un pal de formatge, pastanagues i vaig portar una unça d'ametlles i una poma per a berenar. De vegades canviava la tonyina pel pollastre i hi afegia una llesca d’alvocat en lloc d’ametlles (ha d’obtenir aquests greixos saludables!) (tcost otal: 2,17).

Per sopar, he alternat entre dos plats diferents. El primer va ser un mashup de gall dindi moscat, carbassó en espiralitzat, arròs integral i salsa marinara. Em crida estrany, però aquest sopar d'un sol plat arriba seriosament (tcost otal: 1,37 $. L’altre era una mena de bol de brioix DIY: pollastre cuit amb chili en pols, arròs moreno, mongetes negres, tomàquet i alvocat. Afegiu un raig de salsa calenta o salsa i, bàsicament, una obra mestra de Chipotle (tcost otal: 1,54 USD.

I després hi va haver l’àpat més important de tot el dia (obv): les postres. Amb menys d’un dòlar que queda per al dia, vaig haver de ser intel·ligent amb els meus últims cèntims (i calories). Alguns dies, tenia mitja barra de proteïnes amb mitja pomelo o poma (tcost otal: 0,95 USD, alguns dies vaig tenir un iogurt grec amb un 2% de greix i una meitat de plàtan i un rajolí de mel (tcost otal: € 0,84i altres dies vaig fer una sacsejada amb llet d'ametlla sense sucre de vainilla, mitja cullerada de proteïna en pols i una cullerada de mantega de cacauet en pols (cost total: 0,95 $). (Si no us semblen prou bé, proveu aquests 11 postres amb aliments saludables ocults.)



Els meus totals a la setmana van oscil·lar entre els 4,90 i els 5,19 dòlars, així que sí, no va ser exactament 5 dòlars, però vaig dir que vaig demostrar el meu punt; es pot menjar absolutament saludable amb un pressupost.

Hora per a #RealTalk

Per a tots els que diuen immediatament, 'no éreu prou'! o 'allò no era una varietat suficient'! Vaig menjar al voltant de 1.600 calories al dia (la qual cosa és correcta al que hi ha al que necessita algú de la meva mida, edat i nivell d'activitat, segons MyFitnessPal). Per descomptat, pot ser que aquestes tristes amanides de sobretaula m’hagin fet una mica avorrides, però cada dia estava rebent un munt de porcions de fruites i verdures, proteïnes i greixos. Què més pot demanar una noia? (A més, si no es pot permetre a persones que estiguin en segells de menjar gastar-les en coses com el bistec i la coca, no hauria de deixar-les incloure en el meu repte, oi?)

Algunes coses m’ho van facilitar: jo sempre he estat una nena de dinar amb bossa marró i he intentat el meu màxim esforç per limitar la meva addicció a Starbucks als caps de setmana (així que no he de renunciar a dinars emocionants o cafès diaris). Com que ja faig un seguiment del menjar, sé cada dia exactament el que entra i surt del meu rebost. Si us interessa més, no podreu adonar-vos de quants diners seran destinats a menjar cada setmana i afrontar un pressupost estricte com aquest podria ser una difícil desperta.

Hi va haver punts quan definitivament tenia gana i vaig intentar jugar-lo de forma intel·ligent; Com una persona àvida de forma física, m'agrada escoltar les indicacions que em dóna el cos. Si el meu estómac diu 'HEY, I & apos; M HUNGRY' i comença a créixer prou fort per a la meva Forma companys de feina que pensen que tinc un animal sota el meu escriptori, vaig a donar-li menjar. (Excepte quan diu menjar tota la gerra de mantega de cacauet). Per tant, la raó per la qual vaig passar una mica més de 5 dòlars en alguns dies.

Però la lluita era real. Haureu de dir 'no' als aliments és prou difícil com ho és i quan afegiu restriccions financeres ajustades? UGH No crec que pogués mantenir-ho per sempre, però semblar totalment realitzable un pressupost similar durant uns dies a la setmana. Si normalment gastes 10 dòlars al dia en el dinar i uns altres 15-20 dòlars en el sopar, comenceu a empaquetar i cuinar. Penseu en la rapidesa amb què es sumaran aquests estalvis! Al cap d'unes setmanes, apareixerà una nova parella de polaines Nike. (Realment, però, pensar en els vostres estalvis en termes de roba d'entrenament ajuda molt.)

Pressupost d’aliments 101

La preparació de menjar i la planificació prèvia a la compra van ser crucials per sobreviure a la setmana. (Aquí teniu una llista de compres saludable de queviures i trucs de preparació de menjars sense sudor per ajudar-vos a començar.) Jeanette Pavini, experta en estalvis de Coupons.com, també ofereix alguns consells per deixar la botiga de queviures sense deixar tots els vostres diners. .

  • Posa't una mica de feina. 'Paguem per comoditat', diu Pavini. Això vol dir que l'enciam prèviament rentat i picat serà més car que comprar-ne un cap sencer i picar-se. Comproveu els preus abans de comprar.
  • Don & apos; no compta els productes congelats. 'Pavini diu que els vegetals congelats es troben congelats, cosa que es converteix en nutrients que els converteixen en una alternativa saludable al fresc ”, diu Pavini. 'Però comproveu la llista d'ingredients per assegurar-vos que no hi ha afegit salses, condiments ni xarops'. Podeu trobar preus o cupons més barats per al congelat més sovint que frescos.
  • Anar al mercat. 'Si viviu a prop d'un mercat de productes a l'engròs que està obert al públic, podeu obtenir fruites i verdures a preus a l'engròs', diu Pavini. 'Però significa comprar a granel, de manera que s'uneix a un veí i es reparteix el trànsit o es pot comprar a granel i congelar les porcions per utilitzar-les després'.
  • Compreu el pollastre sencer. 'Pagues una prima pels pits de pollastre desossats, aproximadament entre dues i tres vegades més que pel pollastre sencer, els quarts de les cames o els ossos a les cuixes', diu Pavini.
  • Anar a buscar peix congelat. 'Hi ha molta marisc congelada de totes maneres, de manera que també podeu comparar el cost al taulell i al congelador', afirma Pavini. 'La tonyina en conserva i el salmó també és una alternativa assequible'.
  • Per Lauren Mazzo @lauren_mazzo
Publicitat